Nie každú diétu dokážeme dotiahnuť do efektívnej podoby, v ktorej by sme si na ňu zvykli a stala by sa našou prirodzenou súčasťou. Niektoré sú dokonca tak šialené, že pri nich nevydržíme ani dva mesiace a istý čierny humor na danej veci je fakt, že práve tieto diéty sú najmenej efektívne.
Každá správna diéta totiž musí mať vytvorený systém, aby človek mohol prijímať potrebné živiny a vyhol sa tak nadmernému hladu či fyzickej slabosti a iným negatívnym následkom. Takisto je mýtus, že zdravá strava nesmie chutiť a ani vyzerať dobre. V mnohých prípadoch predsa stačí zapojiť kreativitu.
- Celý proces chudnutia má svoje pravidlá, ale tie sú vlastne veľmi prirodzené.
Prečo teda rôzne diéty v nemálo prípadoch predstavujú problém a doprajú nám akurát pocit, že sme v nich zlyhali? Aké najčastejšie chyby a omyly pri chudnutí poznáme?
Myslíme si, že musíme jesť jedine to, čo nám nechutí a že práve tieto potraviny sú pre nás prospešné, čo však nemusí byť tak úplne pravda. Faktorom je úplne niečo iné, a to predovšetkým obsah živín v danej potravine. Správnym jedálničkom a úpravou jedál si môžeme dokonca pochutiť.
- Každý z nás má špecifické chute a pokiaľ nasilu vyberáme potraviny, ktoré priam neznášame, taká diéta potom predsa nemôže mať dlhodobý efekt.
Netrpezlivosť je slabou stránkou mnohých z nás a podráža nás aj pri chudnutí. Všetci by sme najradšej viditeľne schudli behom jedného dňa, ale tak to žiaľ nefunguje. Naše telo sa musí postupne nastaviť na konkrétny proces, v ktorom začne pomaly ale isto spaľovať tuky. Musíme tak zostať trpezliví a nevzdávať sa po pár dňoch.
Nedostatok pohybu– stará známa príčina priberania ako aj neefektívnych diét. Vyváženým a pravidelným pohybom bude chudnutie prebiehať oveľa funkčnejším spôsobom, pričom túto aktivitu nemusíme brať za nepriateľa, ale naopak.
- Vzniknú nám nové zážitky, či už vravíme o športovaní, turistike, pravidelných prechádzkach, cyklistike, ale vlastne aj návštevy telocvične.